אבחון גרפולוגי על פי ציורי ילדים

גרפולוגית ילדים

הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר, ואנו תמיד רוצים לשמור עליהם, לגונן עליהם ולהעניק להם את כל הטוב שרק אפשר. משום כך, חשוב שנהיה מודעים לכך, שניתן לפתוח צוהר גם לעולמם הפנימי של קטנטנים כאלה שעוד אינם יודעים לכתוב, באמצעות גרפולוגית ילדים. אם לדייק, אפשר לא רק לפתוח צוהר לעולמם הפנימי, אלא לפעמים אפילו להציל חיים שלמים.
פנינה אריאלי - מכון לגרפולוגיה משפטית

גרפולוגית ילדים – האומנות כמילים

אומנות מסוגים שונים נחשבת כראי של הנפש – דרך לבטא ללא מילים את הרגשות העמוקים שלא תמיד אנחנו רוצים לדבר עליהם. ציורי ילדים הם אומנות לכל דבר, וככאלה מהווים כלי חשוב מאוד לאבחון מצבו הנפשי של ילד. גרפולוגית ילדים היא תחום חשוב מאוד, שבאמצעותו ניתן לגלות את מה שהילד לפעמים לא מעוניין לספר.

אנחנו כהורים לא נמצאים עם הילד בכל שעות היום. יש שעות בהן הוא במסגרת חינוכית (גן, בית ספר), שעות שבהן הוא נמצא אצל חברים או משחק בגן המשחקים, ואם מדובר בילד להורים גרושים – שעות שבהן הוא מבלה עם ההורה השני. בנוסף, ישנם ילדים שלא נוטים לשתף את הוריהם במה שקרה להם במהלך היום, בין אם כי הם מופנמים מעצם טיבם ובין אם כי הם חווים דברים שעליהם הם לא מעוניינים לדבר ושאותם הם מדחיקים. במקרים כאלה הציורים של הקטנים שבהם, וכתב היד של היותר גדולים, יכולים לסייע לנו לדעת אם משהו מפריע לילד, או לחלופין – שהכול בסדר, ממש בגדר הנורמה.

פנינה אריאלי - מכון לגרפולוגיה משפטית

ציורים של ילד – קווים וצורות בעלי משמעות

לכאורה נראה, שמכיוון שזאטוטים אינם יודעים לכתוב, גרפולוגית ילדים לא תוכל להיות לנו לעזר אם נרצה לאבחן את מצבם. אולם, כאמור לעיל, באמצעות ציורים של ילד אפשר לגלות עולם ומלואו. הציורים יכולים להדליק אצלנו נורת אזהרה, אם הם מפענחים כראוי. כך למשל אם ילד בוחר לצייר אך ורק בצבע אחד או להשחיר את כל הדף, אם ילד מצייר צורות מוגזמות בגודלן אשר חוזרות על עצמן, או אם ילד מצייר דמויות בעלות חלקי גוף לא פרופורציונאליים באופן מוגזם (ידיים גדולות באופן משמעותי יחסית לשאר הגוף) – מומלץ לנסות לברר אם משהו מטריד את אותם ילדים באמצעות פנייה לגורם מוסמך כמו פסיכולוג המתמחה בטיפול בגילאים הרכים.

גרפולוגית ילדים – אבחון מקצועי

אבחון של ציורי ילדים כדאי מאוד שיתבצע על ידי גרפולוגית ילדים מוסמכת, על מנת שלא להטריד את הילד שלא לצורך ולא להכניס את ההורים לחרדות מיותרות.
גרפולוגית ילדים מוסמכת, תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בפענוח ציורי הילדים שלכם. אם מתעורר אצלכם חשד כלשהו שהילד מתמודד עם קשיים או חוויות שהוא מעדיף להסתיר ולא לדבר עליהן, מומלץ מאוד לגשת לאבחון גרפולוגי, שיכול לסייע לכם להציל את מתווה חייו של הילד.

פנינה אריאלי - מכון לגרפולוגיה משפטית

לקבלת מידע נוסף אודות שירותי הגרפולוגיה המשפטית ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 6266866 - 04 או צרו קשר דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם