אבחון גרפולוגי

הייעוץ הגרפולוגי, כאשר הוא מבוצע על ידי גרפולוג מקצועי, מסוגל לאבחן את צרכיו, יכולותיו המנטליות, כישוריו, נטיות לבו של הנבדק. המידע המתקבל באבחון מאפשר למזמין האבחון לקבל החלטות יותר מושכלות בהתבסס על הנתונים המתקבלים, בין אם מדובר בבחירת מסלול לימודים או מקצוע, בחירה בין מועמדים, או כל החלטה אחרת. מכיוון שיש תחומים שונים של קבלת החלטות, ישנם גם גרפולוגים המתמחים בתחומים שונים של אבחונים, כגון גרפולוגים להכוונה מקצועי, גרפולוגים לייעוץ עסקי, גרפולוגים לאבחון משפטי ואפילו גרפולוגים לזיהוי זיופי חתימות ומסמכים.

אבחון גרפולוגי – זה רציני?

בשנים עברו סבל תחום הגרפולוגיה ממידה לא מבוטלת של סקפטיות בקרב הציבור הרחב. אולם כיום, לאחר שצבר התחום ותק והצלחה מוכחת, רבים מבינים את הערך הרב אותו יכול האבחון הגרפולוגי להציע לנועצים. חיילים משוחררים, או כאלה שעומדים בפני שחרורם בוחרים לעבור אבחון גרפולוגי, על מנת לעזור להם "לעשות סדר בראש" ולבחור את המסלול המתאים להם מבחינת הלימודים ומבחינה מקצועית. חברות וארגונים גדולים הפכו את האבחון הגרפולוגי לחלק בלתי נפרד מתהליך הגיוס של עובדיהם. אפילו בתחום המשפט מתייחסים לחוות הדעת המקצועי של הגרפולוג.

מה הבעיה לזייף באבחון הגרפולוגי?

אף על פי שבתיאוריה זיוף במהלך אבחון גרפולוגי אינו בלתי אפשרי, מדובר במלאכה הרבה יותר מורכבת וקשה משניתן להעלות על הדעת. האבחון מתבצע על ידי גרפולוגים מומחים, אשר נעזרים לעתים גם בציוד נוסף שמאפשר להם לבחון היבטים של הכתב שמרבית האנשים לא מסוגלים לשלוט בהם, ודאי שלא במהירות ובקלות. המדובר במלאכה שמורכבת בהרבה מן הטיפים הנפוצים בדבר צורת האותיות, הלחץ על הדף וכיו"ב. הזיוף במהלך אבחון גרפולוגי שקול לשליטה מוחלטת בשרירי הפנים, על מנת לא רק למחוק מאפייני הבעה מסוימים, אלא להחליפם באופן מושלם במאפיינים אחרים. במבחן המציאות, מדובר באקט בלתי אפשרי, או לפחות קשה להחריד.

איפה זה פוגש אותי?

אף אחד לא מכיר אותנו ואת חברינו טוב יותר מאתנו, לא? ובכל זאת, ישנם "דברים שרואים משם" שלא רואים מכאן. נקודת מבטו המקצועית של הגרפולוג יכולה לספק לכם מידע רב ערך על עצמכם, על בן/בת זוגכם, עובדיכם וכיו"ב. הייעוץ הגרפולוגי יכול להוות כלי חשוב בדרך לקבלת ההחלטות החשובות בחיים.

אבחון גרפולוגי - פנינה אריאלי - מכון לגרפולוגיה משפטית

לקבלת מידע נוסף אודות שירותי הגרפולוגיה המשפטית ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 03-9024082 או צרו קשר דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם