גרפולוגיה משפטית- פנינה אריאלי
 
 
 
גרפולוגיה משפטית 6266866 - 04
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פנינה אריאלי - גרפולוגית
 
גרפולוגית מומחית ומוסמכת מטעם "האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית"

ומטעם "האגודה האמריקאית A.A.H.A."

יועצת מומחית בנושאי השוואת כתבי יד, אימות חתימות ובדיקת זיופים לעו"ד, בנקים ועוד.
 
דרכי התקשרות
 
נקר 1, שכונה 7, ת"ד 5471, קיסריה
טל': 6266866 - 04
נייד: 3231323 – 052
פקס: 4020870 - 077
 
כניסה למשתמשים
 
שלום אורח, למועדון הלקוחות התחבר | הרשמה
 
 
 
 
 

כתבות / מאמרים

 
על הקשר בין עורך דין לגרפולוג משפטי

מתפקידו של עורך-הדין לייצג את לקוחו ולהגן על האינטרסים שלו בפני בית המשפט, בעוד שהגרפולוג המשפטי חייב לגלות נאמנות לבית המשפט ולעזור לו בחקר האמת. חובה עליו להכין חוות דעת בהגינות ובשקיפות מלאה.


להמשך המאמר..
 

 
החשיבות בבדיקת טווח הווריאציה בחתימות

לעיתיםתכופות, עומדות בפני בית המשפט מספר חוות דעת מומחה, שתי חוות דעת מנוגדות מטעםהצדדים ואחת מטעם המומחה שמונהעל ידי בית המשפט, ולא אחת מתחבט בית המשפט בשאלה איזו מסקנה יותר משכנעת והגיוניתואיזו חוות דעת מומחה עליולהעדיף.

להמשך המאמר..

 

 
כיצד לבחור גרפולוג משפטי מקצועי?
כאשר מתעוררת פלוגתא בבית המשפט בדבר אמיתותה של חתימה והקובעת את ההצלחה בתביעה או בהגנה, הצדדים מתלבטים כיצד לבחור גרפולוג משפטי מקצועי.

להמשך המאמר..
 

 
האם אי-ידיעת השפה בה נכתבה החתימה פוגמת בחוות דעת הגרפולוג המומחה?
לעיתים קרובות נדרש המומחה לכתב יד לבדוק אמיתותה של חתימה הכתובה בשפה זרה, שאינו שולט בה. אין מדובר בחתימה משורבטת ובלתי קריאה.

להמשך המאמר..
 

 

 
מאמר באנגלית בנושא "גישת בית המשפט בישראל לגרפולוגיה משפטית"
מאמר באנגלית בנושא "גישת בית המשפט בישראל לגרפולוגיה משפטית", אשר פורסם במגזין 31 שנת 2013 של בודקי המסמכים בארה"ב, שנקרא: Journal of the National Association of Document Examiners

להמשך המאמר...
 

 
תקשורת בין-אישית מלווה אותנו בחיי היום יום ובאה לידי ביטוי הן בצורה מודעת והן בצורה בלתי מודעת, דרך שפת הגוף.
אנו נוטים להתרשם מאנשים ו"לקלוט" אותם בצורה בלתי מודעת, דרך שפת הגוף שלהם, יותר מאשר דרך השפה המילולית בה הם מתבטאים.
ניתן למצוא הקבלה בין תכונות אופי של אדם מסוים לבין שפת הגוף שלו. באותה מידה, קיימת הקבלה גם בין שפת הגוף ל"שפת הכתב", קרי- גרפולוגיה.

להמשך המאמר...
 

 
גישת ביהמ"ש לגרפולוגיה משפטית ולחוות דעת מומחה בנושא זיופי חתימות
הגרפולוגיה נחשבת מזה שנים רבות כמדע שימושי, בתחום האבחוני של אישיות האדם, בעוד שתחום הגרפולוגיה המשפטית מתמקד בבדיקה טכנית של מרכיבי הכתב (ללא בדיקה אישיותית) ומשמש ככלי עזר בשירות מערכת המשפט בכל הקשור לאימות חתימות, בדיקת זיופים והשוואת כתבי-יד.

להמשך המאמר...
 

 
מהי משמעות החתימה?
כאשר אדם חותם על מסמך מסוים, הוא משאיר "חותם אישי" ביותר, שהוא שמו, ומבטא בכך את הדימוי שלו על עצמו, את האני הפנימי שלו ואילו "פנים" הוא בחר להראות לאחרים כלפי חוץ.
כבר בגיל ההתבגרות, שמתאפיין בחיפוש הזהות העצמית, נוטים בני נוער רבים ליצור חתימה אישית ייחודית להם, או מנסים לחקות חתימות של אנשים הנערצים עליהם ובכך – להידמות להם.

להמשך המאמר...
 

 
מעניין לבחון את השינויים שחלו בחתימותיו של דוד בן גוריון במהלך חייו מבחינת גרפולוגיה. ככל שהתקדם והרגיש את כח השפעתו, כך הלכה חתימתו וגדלה. החתימות בתקופת שיא אונו ופעילותו מתאפיינות בתנועה נמרצת ובעיקר בהגדלה של האותיות לקראת סיום החתימה.

להמשך המאמר...
 

 
ההבדל בין גרפולוג משפטי למומחה לכתב-יד
לבית המשפט אין כלי שיקבע ויאבחן אמיתות חתימה ולכן עליו להיעזר במומחה – גרפולוג משפטי, או מומחה לכתב יד.

להמשך המאמר...
 

 
אבחון גרפולוגי על פי ציורי ילדים
הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר, ואנו תמיד רוצים לשמור עליהם, לגונן עליהם ולהעניק להם את כל הטוב שרק אפשר, באמתעות גרפולוגית ילדים ניתן לפתוח צוהר לעולמם הפנימי. 

להמשך המאמר...
 

 
גרפולוגים ותהלכי גיוס
הגרפולוגיה טוענת לקשר שבין כתב ידו של האדם לבין אופיו. בפועל, ממצעים גרפולוגיים נמצאו הרבה פעמים כנכונים אך גם בלא מעט מקרים התבררו כשגויים. כיום, ממצאים גרפולוגיים משמשים כתמיכה בתהליכי גיוס עובדים.

להמשך המאמר...
 

 
הכשרתו, מומחיותו ומהימנותו של הגרפולוג המשפטי
נדמה לחלק מעורכי-הדין, שניתן להפיל ו/או להמעיט ממומחיותו של הגרפולוג המשפטי (לפי משך ההשתלמות, ההכשרה והדיפלומה). במקום להיכנס לחקירה עניינית על ממצאי חוות הדעת, כולל הפרמטרים בבדיקת החתימה המזויפת, מתרכזים בעיקר בבסיס המומחיות.

להמשך המאמר...

 

 
זיוף עצמי בחתימה
אנשים משנים לעיתים את חתימתם, כדי שלא יזהו אותה וכדי שבעתיד יוכלו להתכחש לכך שחתמו על מסמך כלשהו. 

להמשך המאמר...

 

 
פסילת חוות דעת גרפולוג מומחה מטעם ביהמ"ש
לעיתים מתעוררת שאלה- באילו נסיבות בית-המשפט, שמינה גרפולוג מומחה מטעמו לצורך בדיקת טענת זיוף חתימה, יקבל טענת אחד הצדדים ויפסול את חוות הדעת של המומחה מטעמו, או יבחר שלא להסתמך עליה.

להמשך המאמר...
 

 
גרפולוגיה משפטית משמשת את בתי המשפט מזה עשרות שנים ותורמת לקביעת האותנטיות של מסמכים רבים. למרות שיש מי שחולק על רמת הדיוק של השיטה, הדבר נובע ברוב המקרים מניגוד עניינים או מחוסר הבנה של עבודת הגרפולוג. עיינו בכתבה הבאה ותוכלו להבין עד כמה מדויקת כל אבחנה ובאילו מקרים ניתן להשתמש בה בחסות החוק.
.

להמשך המאמר...

 

 
מאמרים ב"אתר משפטי"
להמשך המאמר...